TCL, Birinci Dizüstü Bilgisayarını Tanıttı

Genel olarak televizyonlarıyla tanınan TCL markası, CES 2022 kapsamında orijinal ve birinci dizüstü bilgisayarı TCL Book 14 Go’yu tanıttı. 14,1 inç’lik ekrana sahip olan bu küçük bilgisayarın özellikleri ise boyutuna sığmayacak kalitede.

TCL’in televizyon pazarı ile kalmayıp eser çeşitliliğini daima artırması ve dizüstü bilgisayar piyasasına da atılması çok büyük bir adım. Gelin TCL’in birinci bilgisayarı TCL Book 14 Go’nun hem teknik özelliklerine hem de fiyatına bir göz atalım.

TCL Book 14 Go’nun özellikleri:

TCL’in birinci dizüstü bilgisayarı TCL Book 14 Go, 14,1 inç’lik bir ekrana sahip ve 1,3 kilogram yükünde. 12 saatlik batarya ömrüne sahip olan dizüstü bilgisayarın 4G LTE irtibat özelliği de bulunuyor. En değerli özelliği ise Qualcomm Snapdragon 7c işlemciye sahip olması. Bilgisayar bu sayede hem 4G ilişki hem de düşük fiyat elde edilebiliyor. Windows 11 dahili halde gelen bilgisayarın fiyatı ise 349 dolar.

Bilgisayar şu anda Türkiye’de satılmıyor ve satılıp satılmayacağına dair de bir bilgi yok. Lakin şayet satılırsa fiyatının yalnızca kur karşılığı şu an için 4.731 TL, vergiler dahil edildiğinde 8.500 TL civarında bir fiyata ulaşıyor. Yeniden de kur ve vergi farkını bir an için görmezden gelirsek, 349 dolar bir dizüstü bilgisayar için epey uygun bir fiyat olarak karşımıza çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir