The Forest Sistem İhtiyaçları Nedir?

Endnight Games şirketi tarafından geliştirilen ve tekrar tıpkı şirket tarafından 2018 yılında PlayStation ve PC için yayınlanan The Forest oyunu, çıktığı birinci günden itibaren oyuncuların gözdesi olmuş ve kısa müddette milyonlarca satmıştır. Kolay bir açık dünyada hayat kalma oyunu üzere görünse de işlenen kıssanın sunduğu kaygı ve tansiyon ögeleri The Forest’ı eşsiz yapıyor.

The Forest âlâ bir oynanışına ve keyifli grafiklere sahip olsa da o denli çok büyük sistemlere ihtiyaç duymuyor. Bugün kullanılan pek çok bilgisayarda sıkıntısız bir halde çalıştırmanız mümkün. Şayet şimdi The Forest oynamadıysanız lakin niyetiniz varsa gelin bu sevilen oyunun azamî ve önerilen sistem ihtiyaçlarına bakarak oyuncuları nasıl bir kıssa beklediğini görelim.

The Forest sistem ihtiyaçları:

 • En az sistem ihtiyaçları;
  • İşletim Sistemi: Windows 7
  • İşlemci: Intel Dual-Core 2.4 GHz
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 8800GT
  • DirectX: Sürüm 9.0
  • Depolama: 5 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: DirectX®-compatible
 • Önerilen sistem ihtiyaçları;
  • İşletim Sistemi: Windows 7
  • İşlemci: Quad Core Processor
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 560
  • DirectX: Sürüm 9.0
  • Depolama: 5 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: DirectX®-compatible

Son yıllarda çıkan ve yahu kim oynuyor bunları diye şaşırdığımız oyunlarlarla karşılaştıracak olursak The Forest sistem ihtiyaçları günümüzde kullanılan pek çok bilgisayara uygun görünüyor.

The Forest nasıl bir oyun?

The Forest, açık dünya ortamında birinci şahış bakış açısı ile oynanılan bir hayatta kalma oyunu. Bir kaza sonucu bir yarımadaya düşen karakterimiz makul vazifeleri izleyerek hayatta kalmaya çalışıyor ve birden fazla vakit rastgele bir vazife olmadan bu dünyada karşısına çıkacak yeni şeyleri keşfetmeye çıkıyor.

Oyunun temel endişe ögesini sağlayan ise adada bulunan yamyam mutantlar. Bu karakterler hayli sıradışı zira direkt olarak asla dost ya da düşman üzere davranmıyorlar. Karakterimizin etrafında oldukları her an tansiyon dolu anlar yaşanıyor lakin nasıl davranacakları birçok vakit oyuncu hareketlerine bağlı olarak değişiyor.

Hayatta kalmak için adayı ve objeleri keşfedin:

Denetim edilen karakterimiz Eric LeBlanc’ın oğlu Timmy’nin kaçırılması ise oyunu daha da heyecanlı bir hale getiriyor. Oyuncu esasen keşfetmek zorunda olduğu adada biraz daha derinlere, gizemli mağaralara inmek durumunda kalıyor. Bu mağaralarda atılan her adım ise tam manasıyla bir dehşet oyunu ortaya çıkmasını sağlıyor.

The Forest oyunculara kullanışlı bir hayatta kalma rehberi sunuyor. Bu rehber sayesinde adayı keşfedebilir, karşınıza çıkan objelerin ne olduğunu anlayabilir, işinize yarıyorsa toplayabilir ve craft ederek çok daha işe fayda objeler haline getirebilirsiniz. Oyunda ilerledikçe karşınıza çıkan objelerin çeşidi de artacaktır.

Topladığınız objeler hayatta kalıp kalmayacağınızı belirleyecek:

Oyunda gerçekçi bir gece gündüz döngüsü bulunuyor. Gündüzleri daha çok yiyecek, içecek ve başka gereksinimlerinizi karşılarken geceleri gerçek manada hayatta kalmaya çalışırsınız. Zira mutant yamyamlar geceleri çok daha saldırgan olma eğilimindedirler. Gündüz topladığınız objelerin gece sizi koruyacak şeyler olduğundan emin olmalısınız.

Ekranın sağ alt köşesinde her vakit bir UHD ekranı göreceksiniz. Buradan denetim ettiğiniz karakterin açlık, susuzluk ve güç durumunu takip edebilirsiniz. Birden fazla vakit yiyecek bulmak kolaydır. Adadaki su kaynakları sayesinde su bulmak da kolay lakin zehirli olup olmadıklarına dikkat etmelisiniz. Zehirli su, kaynatılarak temizlenebilir. Boş bir kaplumbağa kabuğunda yağmur suyu biriktirmeniz de mümkün. Açlık ve susuzluk direkt olarak karakterin güç düzeyini tesirler.

Tanınan açık dünya hayatta kalma oyunu The Forest sistem ihtiyaçları nelerdir, nasıl bir oyun, öyküsü nedir üzere merak edilen soruları yanıtladık ve oyun hakkında bilmeniz gereken ayrıntılardan bahsettik. The Forest oynadıysanız tecrübenizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir