THODEX, 4-5 Gün Hizmet Vermeyeceğini Açıkladı

Dün sizlerle paylaştığımız bir içeriğimizde, Türkiye merkezli kripto para borsası THODEX‘te yaşanan birtakım sıkıntılardan bahsetmiştik. Kullanıcıların argümanlarına nazaran borsa, bilhassa de para çekme süreçlerinde külfet yaşatıyor, al sat süreçlerinde ise düşük fiyatlar gösteriyordu. Birtakım kullanıcılar tarafından yapılan açıklamalarda THODEX’in merkezine gidildiği ve kimsenin bulunamadığı, hatta borsanın batmış olabileceği söz ediliyordu.

Şimdiyse THODEX, mevzuyla ilgili yeni bir açıklamada bulundu. Şirketin Twitter hesabından ve resmi internet sitesinden yapılan açıklamalarda, yaşanan olayın varsayım edildiği üzere batma kaynaklı olmadığı söz edildi. Hatta THODEX’e nazaran yaşanan sıkıntıların temel nedeni, bir iştirak anlaşmasıydı. Şirket yöneticileri, süreci tamamlayabilmek ismine süreçlerin durdurulması gerektiğini, bu süredin 4-5 iş günü süreceğini açıkladılar.

THODEX’in mevzuyla ilgili açıklamaları şöyle

Pahalı kullanıcılarımız,

2017 yılından beri sizlere kaliteli hizmet vermekte ve hizmet kalitemizin daha da artması ismine gece gündüz çalışmaktayız. Kullanıcılarımızın memnuniyetini temel alarak, bu güne kadar ülkemizde bir çok yeniliğe imza attık ve Amerika Birleşik Devletlerinden aldığımız lisans ile küresel manada dalda birinci lisanslı Türk Şirketi olduk.

Son 2 yıllık süreçte kripto varlıklara duyulan ilginin artması ve büyük aktörlerin kesime dahil olması ile birlikte, borsaların büyümesi ve yeni adımlar atması da kaçınılmaz hale gelmiştir.

İsmini mutabakat süreci tamamlandığında duyuracağımız dünya çapında bilinirliği olan banka ve fon şirketleri, uzun müddettir, şirketimize yatırım yapmak istemekte ve iştirak teklifinde bulunmaktadır. Sizlere daha güzel hizmet verebilmek ismine gelen iştirak teklifini olumlu kıymetlendirme kararı alınmıştır. Bu sürecin tamamlanabilmesi için süreçlerin durdurulup bölüm sürecinin tamamlanması gerekmektedir. Süreç ise yaklaşık 4-5 iş günü sürecektir. Bu müddet zarfında kullanıcılarımıza nizamlı olarak bilgilendirme sağlanacaktır.

Bunun yanında internette yer alan olumsuz haberlerin gerçeği yansıtmadığı, şirketimizin faaliyetlerine daha güçlü olarak devam ettiği, hususla ilgili olarak kullanıcılarımızın varlıkları konusunda telaşa kapılacak rastgele bir durum olmadığını bilgilerinize sunarız.

Daha güçlü ortaklarla sizlere inançlı altyapımızla hizmet vermeye devam etmek için çalışıyoruz.

Hürmetlerimizle

Yapılan açıklamalar sonucunda, THODEX’te yapılan süreçlerin durdurulmuş olduğunu görüyoruz. Çünkü Türkiye merkezli borsanın internet sitesinde, kripto para piyasaları ile ilgili hiçbir bilgiye yer verilmiyor. Kullanıcıların bu süreçte ne yapacakları, ziyan ya da kar durumlarının nasıl tazmin edilebileceği de anlaşılmış değil. Dileriz bu süreç, kripto para yatırımcılarının büyük mağduriyetlere uğradıkları bir olaya evrilmez…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir