Thodex CEO’sunun neden yakalanamadığı ortaya çıktı

19 Nisan 2021‘de bir anda bakıma girdiğini açıklayan ve kullanıcıların siteye giriş yapamamalarıyla birlikte gündeme bomba üzere düşen Thodex olayında birkaç gün sonra Thodex’in CEO’su Faruk Fatih Özer’in İstanbul Havaalanında imgeleri ortaya çıkmış, kullanıcılar daha da huzursuz olmuşlardı.

Gerçekleştirdiği seyahat ile Arnavutluğa kaçan Fatih Özer’in kız kardeşi ve ağabeyi göz altına alındı, ayrıyeten MASAK’ın sıkı bir formda yaptığı çalışmalar sayesinde 60’dan fazla kişi de göz altına alınmıştı.

Olayın akabinde Türkiye’den ve daha bir çok ülkeden yola çıkan özel gruplar Arnavutluk’ta Fatih Özer’i aramaya başladı. En son yaşanan olaylardan birisinde ise Fatih Özer yakalanmak üzereyken kaldığı oteli terk etmiş ve kaçmayı başarmıştı.

Fatih Özer ile ilgili şok argüman:

Demirören Haber Ajansı’nın (DHA) savına nazaran Arnavutluk’ta kaçak olarak kalan Fatih Özer, Arnavutluk’taki mafyalar ve eski lokal yöneticiler sayesinde saklanmayı başarıyor, hatta orada kalabilmek için bu bireylere rüşvet veriyor.

Arnavutluk Cumhuriyet’inden gelen bilgiler ise olumlu görünüyor. Yapılan açıklamaya nazaran Arnavutluk polisi Fatih Özer’in teknolojik eşya kullanmadığını lakin istihbaratın Thodex sorununu ciddiye aldıklarını ve Özer’in ülkeye ayak bastığı andan itibaren bağlantı kurduğu herkesi takibe aldıklarını açıkladı.

Thodex sıkıntısı ile ilgili yaşanan her şeyi yakından takip ediyor ve burada sizlerle paylaşıyoruz. Umuyoruz ki en kısa vakitte bu olay ile ilgili olumlu haberler gelmeye başlar ve Thodex müşterileri paralarını geri alabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir