THODEX Kurucusu, Arnavutluk’a Kaçarken Plan Yapmış

Türkiye’nin gündemini meşgul etmeye devam eden THODEX isimli kripto para borsasının kurucusu ve CEO’su olan Faruk Fatih Özer ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. CNN Türk İstihbarat Şef Yardımcısı Fulya Öztürk, bahisle ilgili yaptığı açıklamalarda Özer’in Türkiye’den kaçmadan evvel bununla ilgili bir plan yaptığını söyledi. Hatta bu planlama, kaçış günü olan 20 Nisan’dan neredeyse 1 ay evvel gerçekleşmiş.

Fulya Öztürk’ün emniyet güçleri kaynaklarından edindiği bilgilere nazaran THODEX CEO‘su, mart ayında gizemli bir çifti Türkiye’de ağırlıyor. Kim oldukları açıklanmayan bu çift, Arnavutluk’tan Türkiye’ye geldiğinde Özer ile toplantılar yapıyor. İşte bu görüşmelerin kaçış planlaması ile ilgili düşünülürken, toplantılar kapsamında neler konuşulduğu ve ne üzere kararlar alındığı elbette bilinmiyor.

Arnavutluk’tan da kaçmış olabilir

Fulya Öztürk, Özer’in Arnavutluk’ta kaldığı meskene baskın düzenlendiğini fakat kripto para vurguncusunun bu konutta yakalanamadığını söz ediyor. Lakin çalışmaların devam ettiği bilgisini aldığını söyleyen Öztürk, THODEX CEO’sunun Arnavutluk’tan kaçmış olabileceği ihtimalinin de değerlendirildiğini, bu bağlamda Arnavutluk’a ek olarak Kosova ve Kuzey Makedonya’da da iz sürme çalışmalarının devam ettiğini belirtiyor.

Kaçak durumunda olan THODEX CEO’sunun yakalanıp yakalanmayacağı ve mağdur vatandaşlara ne olacağı tam olarak bilinmiyor. Lakin dün akşam, bu mevzuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, hususla ilgili yaptığı açıklamalarda THODEX vurgununda yaşanan maddi zararın bahsedildiği üzere 2 milyar dolar değil, 108 milyon dolar olduğunu duyurdu. Kestirim edilen ile açıklanan ortasında devasa fark olsa da vurgun yapılan paranın ölçüsü, hala çok çok yüksek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir