THODEX Kurucusunun Yakalanması An Problemi

Türkiye’nin en büyük dolandırıcılık olaylarından birine imza atarak ortadan kaybolan THODEX isimli kripto para borsasının CEO’su Faruk Fatih Özer’in kırmızı bültenle aranmasına devam ediliyor. Arama sürecinin ne noktada olduğu bilinmiyor olsa da emniyet kaynaklarından gelen son haberler, THODEX yatırımcıları için az da olsa umut veriyor üzere görünüyor. Çünkü yatırımcının parasını alarak yurt dışına kaçan CEO’nun yakalanmasının an sıkıntısı olduğu söz ediliyor.

Hususla ilgili açıklamalar, CNN Türk İstihbarat Şef Yardımcısı Fulya Öztürk tarafından yapıldı. 4 teknik takımın kurulduğunu ve bu grupların Arnavutluk, Karadağ, Kosova ve Kuzey Makedonya’ya giderek çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Öztürk, dün 4 ülkede toplantılar gerçekleştirildiğini ve Tiran‘da olduğu düşünülen THODEX CEO’sunun yakalanmak üzere olduğunu tabir etti.

Özer yakalanırsa ne olacak?

Türkiye’de birinci sayılabilecek kripto para vurgunu, hala çok büyük bilinmezliklere hamile. O denli ki şirket CEO’sunun battığı mı yoksa yatırımcının parasını alarak mı kaçtığı bile hala tam olarak bilinmiyor. Hal bu türlü olunca da vurgunun ne kadar büyük olduğu, kaçırılan paranın ne olduğu, yatırımcıların paralarının iade edilip edilmeyeceği üzere sorular, hala karşılıksız kalıyor.

Kripto para piyasaları ile ilgilenen internet fenomeni ve değerli isimler, insanların bu cins durumlarda ne yapacaklarından çok, kripto para üzere yüksek riskli yatırım araçlarında neler yapılmaması gerektiğini daima açıklıyorlar. Buna nazaran bilhassa de kredi ile kripto para alma, borçlanma ya da bütçeyi aşacak halde yüklü alımlar üzerinde duran ekonomistler, yatırımcıların bunlardan uzak durmaları gerektiğini söz ediyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir