Titanfall saç baş yolduruyor. Türkler de şikayetçi!

Titanfall 2, 2016 yılında kullanıma sunulan kıssası ve oynanış üslubu ile dikkat çeken bir oyun olmuştu. Hala satılan oyunun Xbox, PlayStation ve PC sürümü bulunuyor. Respawn tarafından geliştirilen oyun EA Games tarafından dağıtılıyor. Hatta EA Games’in EA Play abonelik sistemi içinde fiyatsız olarak oynanabilen oyun, üzerinden 6 yıl geçmesine karşın popülerliğini koruyor.

Titanfall saç baş yolduruyor. Türkler de şikayetçi!

Lakin Aralık ayı sonlarında başlayan bir sorun oyuncuları sıkıntıdan çıkarmaya başladı. Sorunun ana kaynağı oyunun multiplayer modunda yaşanıyor ve yapılan açıklamaya nazaran DDOS atağı yüzünden sunucular düzgün çalışmıyor. Bunun sonucu olarak oyuncular mutliplayer modunu katiyetle oynayamıyor. Aralık ayının son günlerinde başlayan ezalar Ocak ayının ortasına geldiğimiz bugünlerde hala devam ediyor.

Oyuncuların yaşadığı temel sorun multiplayer moduna girdikten ve bir oyun modu seçtikten sonra sunucuya bağlanamama, bağlanılsa ve oyuna başlanılsa bile bir mühlet sonra donma ve oyundan atma halinde yaşanıyor. Hatta birçok çok kullanıcı toplumsal medyada oyunla ilgili paylaşımlar da yapıyor. Tüm bu yansılara karşın Respawn ya da EA Games cephesinden bir açıklama gelmediğini de belirtelim.

Toplumsal medyadaki yansıların kimilerini aşağıda görebilirsiniz:

Öte yandan problemlerin çözüleceğine dair bir umut da yok. Hala yaşanan meseleleri en azından PC tarafında çözecek bir gelişme de yaşandı. Oyunun Northstar isim özel bir geliştirici modu yayınlandı. Bu mod sayesinde isteyen herkes kendi Titanfall 2 sunucusunu kurabilir hale geliyor. Fakat bu mod yalnızca PC kullanıcıları için etkin edilebiliyor. Titanfall 2 kros platform bir oyun olmadığı için konsol kullanıcıları üst anlattığımız problemlerle boğuşmaya devam ediyor.

Tahminen aklınıza şu soru gelebilir: 6 yıllık oyunun sunucularının açık olmasını beklemek mantıklı mı? Bu soruya evet karşılığı veriyoruz. Çünkü oyun hala etkin olarak satılıyor ve oyuncular da verdikleri paranın karşılığını almak istiyor.

Siz de bu mevzuda görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir