Türkiye’nin Blokzincir Köprüsü OmLink, Faaliyete Geçti

Kripto para dünyası her geçen gün biraz daha genişliyor ve yaşanan gelişmeler, Türkiye’nin bu dalın gerisinde kalmak istemediğini gözler önüne seriyor. Türkiye’nin Silikon Vadisi olarak bilinen Bilişim Vadisi’nde çalışmalarını sürdüren bir küme teşebbüsçü ise Blockchain teknolojisine yepisyeni bir soluk kazandıracak üzere görünüyor.

Bülent Kavaklı, Osman Kuzucu ve Mehmet Sarı’nın liderliğinde kurulan ve daha evvelki devirlerde Omlira isimli Ethereum tabanlı kripto para ünitesini kullanıma sunan takım, artık de omLink isimli hizmetini piyasaya sürmenin gururunu yaşıyor. Farklı blokzincir hizmetlerinin bir ortada çalışmasını sağlayan sistem, kıymetli bir köprü vazifesi görüyor. Geliştirici grup, OmLink’i dünyanın en süratli blokzincir köprüsü haline getirmeyi amaçlıyor.

Bugüne dek verilen kelamlar tutuldu

Bir kripto paraya, daha doğrusu bir kripto para projesine güvenmek epey zordur. Yatırımcılar bu yüzden, proje gruplarının verdikleri kelamları tutup tutmadıklarına bakarlar. Omlira grubunun bugüne kadar yaptığı işlere baktığımızda ise verilen kelamların tutulduğunu görüyoruz. Esasen bu durum, dünyanın en süratli blokzincir köprüsü için çalışan takımın kripto para ünitesinin fiyatına da yansımış durumda. Piyasaya sürüldüğü ağustos ayında 10 kuruş düzeylerinden süreç gören Omlira, şimdilerdeyse 50 kuruş civarından satın alınabiliyor.

Omlira, sırf bir kripto para ünitesinden ibaret değil. An prestijiyle kullanıma sunulmuş olan OmLink’e ek olarak daha farklı tahliller de sunan şirket, OmChain olarak isimlendirdiği bir blokzincir hizmetine de sahip. E-ticaret, kripto varlık idaresi ve piyasa ile ilgili bilgilere ulaşılmasını sağlayan bir platforma da sahip olan takım, daldaki yerini güçlendirmekte kararlı üzere görünüyor.

Şayet siz de Omlira dünyası ile tanışmak, grubun hizmetlerini incelemek ve bu ekosisteme dahil olmak isterseniz, burada bulunan ilişkiyi kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir