Twitter, Geri Al Düğmesi Üzerinde Çalışıyor

Twitter, kullanıcılarının gönderdikleri bir tweet paylaşımını geri almasını sağlayacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu çalışma ise tanınan mühendis Jane Manchum Wong tarafından keşfedilmiş durumda. Özellik sayesinde, tweet’i gönderdikten sonra birkaç saniyeniz olacak ve bir şey fark ettiğinizde geri alma şansına sahip olacaksınız. Kısacası, Twitter geri al düğmesi kurtarıcı bir görev üstlenebilir.

Kullanıcılar yıllardan beri tweet’leri yayınlandıktan sonra düzenleme yeteneğine sahip olmayı talep etti. Twitter ise geçmişte birkaç kez bu olasılığa işaret etse de özellik bir türlü gelmedi. Şirket, bundan yaklaşık 1 yıl önce bununla ilgili riskler olduğu için özelliğin olmayacağı doğrulamıştı. Örneğin, bir tweet viral hale geldikten ve belki de binlerce kullanıcı paylaştıktan sonra bu paylaşımın tamamen farklı bir şeye dönüştürülecek şekilde düzenlenmesi riski akıllara geliyor.

Geri al düğmesi ise bir nebze olsun kullanıcıların istediğini vermiş olacak. Düğmeye tıkladıktan sonra tweet oluşturucuya geri dönülecek ve kullanıcı gerektiği gibi düzenlemeler yapabilecek. Öte yandan, düğme bir tweet gönderdikten sonra sadece yaklaşık 5 saniye aktif kalacak. Ek olarak, düğme ekrandayken gönderdiğiniz tweet’i görmeniz mümkün olmayacak. Bu da son saniye hatalarının gözden kaçmasına sebep olabilir ve özelliği biraz kullanışsız hale getiriyor diyebiliriz.

Twitter’ın hala özellik üzerinde çalışmalar yaptığını ve iyileştirmelerin mümkün olduğunu da hatırlatalım. Bakalım, geri al özelliğinin son hali ne şekilde karşımıza çıkacak.

Ayrıca Twitter’ın tweet’ler için ücret almanıza olanak tanıyan ücretli Süper Takip özelliğini duyurduğunu da hatırlatalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir