Twitter’ın ‘Retweet’ Özelliğinin Gibisi TikTok’a Geliyor

Tanınan toplumsal medya platformu Twitter’ın sevilen özelliği ‘retweet’e emsal bir özellik, bir öteki tanınan toplumsal medya platformu olan TikTok’a geliyor. Gelen bilgilere nazaran TechCrunch’a konuşan TikTok, öbür kullanıcıların paylaşımlarını sizi takip edenlerin sayfasına düşürecek olan bir ‘repost’ yani tekrar paylaşma butonunu az sayıda kullanıcı üzerinde test ettiğini doğruladı.

Kullanıcılar, şimdi TikTok’ta bulunmayan test evresindeki repost butonuna ‘Share’, yani Paylaş menüsünden ulaşabilecek. Twitter’ın retweet işlevin bilakis repostladığınız gönderi sizin profilinizde gözükmek yerine takipçilerinizin‘For You’yani ‘Sizin İçin’ sayfasında gözükecek.

Kullanıcılar, repost yaptıkları bir gönderiye tweet alıntılar üzere kendi yorumlarını ekleyebilecek

Bahse dair “Her vakit topluluğumuza paha katmanın ve TikTok tecrübesini zenginleştirmenin yeni yollarını düşünüyoruz. “ sözlerini kullanan bir TikTok sözcüsü, şu anda kullanıcıların beğendikleri TikTok görüntülerini paylaşmaları için yeni bir yol denediklerini kaydetti.

Kimi söylentilere nazaran ismi ‘Recommended’, yani ‘Tavsiye Edilenler’ de olabilecek özellik kapsamında kullanıcıların sırf ortak arkadaş oldukları bireylerin repostladığı görüntüleri görebileceği söyleniyor. Bu yeni özellik sayesinde bir görüntünün tanınan bir TikTok kullanıcısı tarafından repostlanmasıyla o gönderinin daha fazla bireye ulaşabileceği ve böylelikle daha fazla görüntülenme elde edebileceği iddia ediliyor.

Repost butonunu kullanan şahıslar, Twitter’ın alıntı tweet özelliğine benzeri bir formda, dilerlerse yaptıkları paylaşıma kendi yorumlarını da ekleyebilecek. Lakin bu yorumlar görüntünün ‘yorum’ yerinde gözükmektense, repostlanan görüntünün üst kısmında yer alacak. Buna ek olarak kullanıcılar şayet isterlerse daha sonra repostladıkları bir gönderiyi geri alabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir