Ubisoft, Oyunlarını ‘Ubisoft Originals’ Olarak Markalayacak

Günümüz oyun dünyasının en dev şirketlerinden Ubisoft, bugüne kadar Assassin’s Creed, Far Cry, Prince of Persia ve Tom Clancy’s serileri üzere pek çok seriyi kazandırdı. Şirketin şu ana kadar piyasaya sürdüğü tüm oyunlar da “Ubisoft” markası altında yayınlandı. Ama şirket, artık çıkaracağı ve bugüne kadar yayınladığı tüm oyunlarda farklı bir marka kullanacak.

Ubisoft oyunları, bundan bu türlü “Ubisoft Originals” markasıyla yayınlanacak. Bu isim, birinci olarak geçtiğimiz hafta yayınlanan Tom Clancy’s The Division: Heartland’in duyurusuyla karşımıza gelmişti. İsmi fark eden Eurogamer da Ubisoft’a ulaştı ve ismin bundan sonrası için ne manaya geleceğini sordu.

Ubisoft, farklı geliştiricilerle çalışmaya başlayabilir:

Eurogamer’la konuşan bir Ubisoft yetkilisi, “‘The Ubisoft Original’ kelamı, yetenekli geliştiricilerimiz tarafından şirket içinde yaratılacak tüm Ubisoft oyunlarına eklenmiştir.” tabirlerini kullandı. Ubisoft yetkilisinin ‘şirket içinde yaratılacak’ sıfatıysa bu açıklamanın ilgi odaklarından biriydi. Çünkü Ubisoft, bugüne kadar hiçbir dış stüdyoyla büyük bir oyun yayınlamadı.

Ubisoft’un kendi oyunlarını “Ubisoft Originals” formunda markalandırması, gelecekte Ubisoft’un farklı geliştiricilerle de çalışacağına işaret ediyor. Ama şirketin hangi geliştiricilerle çalışacağı yahut bu geliştiricilerin hangi tıp oyunlara odaklanacakları üzere bilgiler şu an için bilinmiyor. Bu bilgileri, vakit ilerledikçe yaşanacak gelişmelerle öğrenebiliriz.

Ubisoft’un yeni markasını birinci sefer gösterdiği Tom Clancy’s The Division: Heartland, oynaması büsbütün fiyatsız bir halde oyunculara sunulacak. Oyunun çıkış tarihi şimdi duyurulmamış olsa da bu yıl yahut önümüzdeki yıl piyasaya sürülebileceği söylendi. Oyun hakkında bilinen tek ayrıntıysa oyunun evvelki seriden bağımsız bir oyun olacağı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir