Uydurma Binance uygulama mağduru yatırımcılar 100 milyon dolarını kaptırdı!

Federal Soruşturma Ajansı, Pakistan‘daki kripto sanayisine Binance‘in Pakistan temsilcisine milyonlarca dolarlık bir internet dolandırıcılığıyla ilgili bir bildirimde bulundu. Bilgilere nazaran Pakistanlı yatırımcılardan toplamda 100 milyon dolardan fazla parasını kaptırmış!

Uydurma Binance uygulama mağduru yatırımcılar 100 milyon dolarını kaptırdı!

Today’in bildirdisine nazaran, Sindh FIA Siber Kabahat ünitesinin, Pakistanlıları 100 milyon dolar dolandırdığı argüman edilen bir planla ilişkili olarak 6 Ocak Perşembe günü global kripto para borsası Binance temsilcisini tabire çağırdı.

Ajansın bir basın açıklamasına nazaran, Pakistan’ın her yerinden beşerler 20 Aralık’ta toplumsal medya aracılığıyla FIA Cyber ​​Crime Sindh ile irtibata geçmeye başladı. Kurbanlar, MCX, HFC, HTFOX, FXCOPY, Okimini, BB001, AVG86C, BX66, UG, TASKTOK ve 91fp dahil olmak üzere en az 11 taşınabilir uygulamanın çalışmayı durdurduğunu açıkladı. Bu uygulamaların tümü farklı hallerde Binance cüzdanlarına bağlandı.

FIA, “Bu uygulamaların çalışma biçimi, insanlardan Bitcoin, Ethereum, DogeCoin vb. üzere sanal para ünitelerinde ticaret yapmak için tasarlanmış Binance Crypto Exchange’e (Binance Holdings Limited) kaydolmalarını istemek ve bir sonraki adım, Binance Cüzdan’dan kelam konusu uygulamanın hesabına para aktarmaktı.” dedi.

Sanıkların parayı denizaşırı banka hesaplarına taşımak için kripto para ünitesi kullandığı bildirildi. Sonuç olarak, FIA, Binance Pakistan’ın genel müdürü/büyüme analisti Hamza Khan’a iştirak talimatı verdi. Khan’ın şirketin “sahte çevrimiçi yatırım taşınabilir uygulamaları” ile bağlantısını netleştirmesi gerekiyordu.

Ek olarak, “aynı şeyi açıklamak için Cayman Adaları ve Binance ABD’deki [Binance Genel Merkezine] ilgili bir anket de gönderildi” biçiminde açıklamada bulundu.

Binance Holdings Limited’e gönderilen mektup, bu blockchain cüzdan hesapları hakkında bilgi sağlamalarını ve onları bloke etmelerini talep ediyor. Ayrıyeten, Binance’in öteki şeylerin yanı sıra teklif şartları, resmi dayanak evrakları ve bu API’ler (Uygulamalar) için Binance ile bir entegrasyon yolu talep edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir