WhatsApp çok kullanılacak özelliğini sundu!

WhatsApp, TestFlight beta Programı aracılığıyla yeni bir güncelleme gönderdi. Böylelikle yeni sürümü 22.2.72’ye çıkardı. Pekala bu güncellemedeki yenilikler neler gelin bir göz atalım.

WhatsApp uzun müddettir bildiri reaksiyon bildirimlerini yönetmek için kimi ayarlar üzerinde çalışıyordu. Uzun müddettir beklenen ve ziyadesiyle ilgi görecek olan bu özellik nihayet kullanıma sunulacak. Tüm çalışmaların akabinde WhatsApp bildirilerinde aşikâr iletilere bir reaksiyon ile cevap verilebilecek.

WhatsApp çok kullanılacak özelliğini sundu!

Şirket bu kapsamda yaptığı çalışmaların bir kısmı için WhatsApp Messenger ve Business beta 22.2.72’yi yayınladı.

Bu ekran imgesinde de görebileceğiniz üzere, reaksiyonlar özelliğinde, ferdi sohbetler ve kümeler için ne vakit bildirim almak istediğinizi ve bu bildirimleri aldığınızda hangi tonun çalacağını siz seçebileceksiniz. Ne yazık ki, iletilere reaksiyon vermek hala mümkün değil, fakat bu ayarların yönetilebilmesi, bildiri reaksiyonlarının çok yakında kullanıma sunulacağını gösteriyor. Şimdi reaksiyon özelliğinde hangi emojilerin kullanılacağı belirli değil. En tanınan 7 emojinin dahil olacağı düşünülüyor.

Şirket son periyotlarda farklı güncellemeler sunmasıyla biliniyor. Yeni yılın gelişiyle sunduğu güncellemelerde hiç sürat kesmeyen uygulama rakiplerini sollamakta kararlı desek yanlış olmaz. Geçtiğimiz günlerde Signal‘in süreksiz CEO’su olarak da WhatsApp’ın kurucusu atanmıştı. Siz iletilere reaksiyon verme özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Facebook gibisi bu özellik sizce WhatsApp üzerinde ilgi görür mü?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir