WhatsApp için kıymetli gelişme!

WhatsApp dünya genelinde en çok kullanılan iletileşme uygulaması. Lakin şirket geçtiğimiz yıl yaşanan zımnilik mukavelesi tartışmalarında prestijini bir nebze kaybetti. Bunun sonucunda kullanıcıların kimileri da uygulamanın alternatifi olan Telegram ve Signal kullanmaya başladı.

Lakin artık WhatsApp için epey değerli bir gelişme yaşandı. Signal uygulamasının CEO’su vazifesinden istifa etti. Bunun akabinde süreksiz olarak bir CEO atandı.

WhatsApp için değerli gelişme!

Vazifesinden istifa eden CEO’ya nazaran bu şirketin başarısı için değerli bir adım. Signal geçtiğimiz yıl epey popülerlik kazanmıştı. WhatsApp saklılık mukavelesi periyodunda öne çıkan uygulamanın kullanıcıları artmaya başlamıştı. O derece ki Elon Musk bile Twitter hesabından “Signal kullanın” daveti yapmıştı.

Signa’in eski CEO’su Marlinspike, paylaştığı blog yazısında bir müddettir şirketi yönetecek yeni bir CEO arayışında olduklarını söylemişti. Yeni CEO belirli olana kadar ise CEO’luk vazifesini süreksiz olarak Brian Acton üstlenecek. Acton ise WhatsApp’ın kurucu ortağı. Eski Signal CEO’su Moxie Marlinspike ile birlikte 2018’de Signal Vakfı’nı kuran Brian Acton artık bu kıymetli vazifesi üstlenecek.

Eski Signal CEO’su paylaştığı blog yazısında bu güne kadar her şeyi tek başına başardığını ve şirketin şu anda 30 kişilik bir gruptan oluştuğunu da belirtti. CEO’nun açıklamalarına nazaran misyondan ayrılması Signal için kıymetli bir adım olacak. Uygulamanın bu yıl popüleritesini artması kelam konusu olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir