WhatsApp’a Instagram özelliği geliyor!

Facebook, bünyesindeki uygulamaları tek çatı altında toplamaya devam ediyor. Uygulamaları arasındaki entegrasyonu başarılı bir şekilde sağlayan Facebook, şimdi de WhatsApp ve Instagram için düğmeye bastı. Çok yakında yayınlanacak olan güncelleme ile Instagram Reels videoları WhatsApp üzerinden oynatılabilecek.

Android’de test edilmeye başlanan bu özellik oldukça kullanışlı ve basit olacak. Örneğin; arkadaşınız Instagram Reels videosunu size WhatsApp üzerinden gönderdiğinde, uygulamadan ayrılmadan direkt olarak WhatsApp’tan izleyebileceksiniz. Mevcut sürümde WhatsApp’tan Reels videosunun linkine tıkladığınız anda sizi Instagram uygulamasına yönlendiriyor.

Uygulamadan çıkmadan Reels videosu izleyebileceksiniz

Daha önce aynı benzer bir özelliği YouTube için de kullanıma sunan WhatsApp, kullanıcılarının platformda daha fazla kalmasını sağlıyor. Kullanıcılar uygulamadan ayrılmadan dilerlerse küçük bir pop-up ekranda videoyu izleyip mesajlaşmaya devam edebiliyor.

Şimdilik Beta aşamasında olan bu yeni özelliğin çok kısa bir sürede hem Android hem de iPhone sahiplerine sunulması bekleniyor. Yeni özelliklerine hız kesmeden kullanıcıları ile buluşturan popüler mesajlaşma platformu, bu sayede müşterilerini portföyünde tutmayı amaçlıyor.

Önümüzdeki günlerde yeni gizlilik politikasından dolayı yine rakiplerine kullanıcı kaptıracağı söylenen WhatsApp’ın bir sonraki yenilik durağı merak ediliyor. Muhtemelen bu yıl içerisinde uygulamaya bağımsız çalışma özelliği eklenecek. Yani uygulamayı dilerseniz PC’den dilerseniz telefondan dilerseniz de tabletten Web’e bağlı kalmadan kullanabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir