Windows 10 güncellemesi oyuncuları çıldırttı!

PC’de oyun oynuyorsanız, Microsoft’un Windows 10 için yayınladığı en yeni güncelleme sizi üzebilir. Reddit’ye yer alan paylaşıma nazaran; Windows 10 KB5001330 güncellemesi oyunlarda çeşitli sıkıntıların oluşmasına yol açıyor. Lakin bu meseleler her oyunda değil aşikâr başlı oyunlarda baş gösteriyor. Bu sıkıntılar ortasında FPS düşmesi, V-Sync’de bozulma ve oyunda önemli performans düşmeleri yer alıyor.

Bu güncelleme, oyunların takılmalarına ve kare suratlarında rastgele düşüşlere neden oluyor. Bu da bilhassa rekabetçi oyuncular için sorun yaratabilir. Güncellemeyi yükleyenlerin birçoğu KB5001330 güncellemesinin performansı çok önemli formda etkilediğini söylüyor.

Nvidia RTX 3070 ekran kartı kullanan bir oyuncu Doom Eternal’da bile önemli FPS düşmelerinin yaşadığını belirtiyor. Reddit’teki paylaşımlara nazaran, Call of Duty: Warzone ve Red Dead Redemption 2’de de meseleler yaşanıyor. Yamanın tam olarak kaç oyunu etkilediği muhakkak değil. Lakin her oyunu etkilemeyeceği söyleniyor.

Nvidia cephesi de, KB5000842 güncellemesinin oyunlarda daha düşük performansa neden olabileceğini ve Windows 10’u güncellememenize yönelik açıklama yaptı.

Microsoft’un meseleleri gelecekteki bir güncellemede çözüp çözmeyeceği muhakkak değil. Microsoft yeni bir güncelleme sunana kadar KB5000842 güncellemesini yüklememenizi tavsiye ediyoruz. Şayet yüklediyseniz de Başlat menüsü>Ayarlar>Aktüelleştirme ve Güvenlik>Güncelleştirmeleri Kaldır kısmından son güncellemeyi kaldırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir