World of Tanks, Steam’de Yayınlandı (Ama…)

Tarih ve savaş oyunlarına ilgi duyanların favorileri ortasında yer alan World of Tanks, 10 yılı aşkın bir müddettir oyunseverlere rekabetçi bir tank savaşı tecrübesi sunuyor. Oyun, uzun yıllardır piyasada olmasına ve yüz binlerce faal oyuncusuyla popülaritesini sürdürmesine karşın şu ana kadar dünyanın en tanınan oyun mağazası olan Steam’de yer almıyordu.

Düzgün haber şu ki World of Tanks ya da kısaca WoT, bugün prestijiyle Steam’de yayınlandı. Bu sayede yeni oyuncular, yüzlerce tankın zırlarını yarıştırdığı oyuna direkt Steam kütüphaneleri üzerinden erişim sağlayabilecekler. Lakin bu durum sadece yeni oyuncular için geçerli… Eski oyuncular, oyuna bağlanmak için Wargaming’in kendi istemcisini kullanmaya devam etmek zorundalar.

World of Tanks, Steam’de yayınlandı lakin… Yalnızca yeni oyuncular için

Evet, ne yazık ki yıllarca oyunu oynayarak geniş bir tank garajına sahip olmuş tecrübeli tankçılar, Wargaming hesaplarını Steam hesaplarıyla eşleştirerek oyunu World of Tanks istemcisi yerine Steam istemcisi üzerinden oynayamayacaklar. İşin komik yanı ise iki istemcinin çapraz oyun dayanağına sahip olması. Yeni Steam’deki WoT oyuncuları ile Wargaming istemcisinden bağlanan WoT oyuncuları, tıpkı server üzerinden birlikte oynayabilecekler.

Mevcut World of Tanks hesaplarını Steam ile eşleştiremeyeceklerini öğrenen oyunseverler, oyunun Steam sayfasında bu durumu protesto etmeye başlamış durumdalar. An prestijiyle World of Tanks’in Steam eser sayfasına giriş yaptığımızda WoT için 859 inceleme yapıldığını ve oyunun “Çoğunlukla Olumsuz” olarak derecelendirildiğini görüyoruz. Wargaming grubunun bu hususta önümüzdeki periyotta nasıl bir aksiyon alacağını bekleyip göreceğiz.

Bu ortada Webtekno’nun artık Discord‘da da yer aldığını da bir kere daha hatırlatalım. World of Tanks dahil oyun sohbetlerine katılmak ve kendinize yeni oyun arkadaşları edinmek için sizleri de Discord kanalımıza bekleriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir