XBOX CEO’su: Toksik Oyuncular Bütün Platformlarda Banlanmalı

Oyunlarda karşısındakine nefret telaffuzunda bulunmak, küfür etmek, aşağılamak ve gibisi aktiviteleri yapan insanlara ‘toksik oyuncu’ diyoruz. Çevrimiçi oyunlardaki bu toksik oyuncular, gerek davranışları gerekse söyledikleri ile biz olağan beşerler için oyun oynamayı bir eziyet haline getirebiliyor.

Alışılmış ki toksiklik yalnızca oyun oynayanların yaşadığı bir sorun değil ve hayatın her yerinde var fakat günümüz çocukları ve gençleri, teknolojinin ve oyunların içine doğdular. Oyunlarla büyüyen bu gençlerin dünyaya en çok bakma araçları da tekrar bu oyunlar. Bu oyunlarda maruz kaldıkları toksiklik ya onları da toksik birer oyuncuya ya da toksik oyuncuların mağduru pozisyonuna düşürüyor.

XBOX CEO’su bu yüzden ‘Toksik oyuncular bir yerden ban yediğinde öteki bütün platformlardan da ban yemeli’ diyor

The New York Times gazetesine konuşan XBOX CEO’su Phil Spencer, toksik oyuncuların artışına ve neler yapılabileceğine dair açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada Spencer, berbat davranışlar sergileyen ve ban yiyen oyuncuların birçok platformda da ban yemesini istediğini belirtti. Söyledikleri tam olarak şöyle:

“Yapabilmemizi isteyeceğim şeylerden biri, ki bu bizim sanayimizde çok güç, rastgele bir platformumuzdan banlanan bir oyuncunun öteki tüm platformlarda da banlanması. Onları başka platformlarda da banlamamız için bir yol var mı?”

Sizce bir oyuncu bir platformda banlanınca öteki tüm platformlarda da banlanırsa oyunlardaki toksik oyuncu sayısı düşer mi? Niyetlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir