Xiaomi, Alev Alan Redmi Telefon İçin “Müşteri Kaynaklı” Dedi

Tüm akıllı telefonlar lityum iyon bataryalardan güç aldıkları için potansiyel olarak patlamaya/yanmaya meyillidirler. Son derece düşük bir olasılığa sahip olan bu ihtimal, Hindistan’da yaşamakta olan Priyanka Pavra isimli Twitter kullanıcısının başına geldi ve kardeşi için almış olduğu Redmi Note 9 Pro, “durup dururken” alev aldı.

Başına gelenleri Twitter hesabı üzerinden paylaşan Pavra, geçtiğimiz aralık ayında kardeşi için almış olduğu Redmi Note 9 Pro’dan dün bir anda dumanlar çıkmaya başladığını, kardeşinin internetteki telefon patlaması görüntülerini düşünerek patlama ihtimaline karşı aygıtın üstüne su döktüğünü tabir etti.

Kendi kendine alev alan Redmi Note 9 Pro’nun fotoğrafları

Redmi Hindistan Dayanak Twitter hesabı, kelam konusu paylaşım üzerinden Pavra ile irtibata geçti ve aygıtın IMEI numarası, irtibat numarası, isim soyad üzere bilgiler talep etti. Beklenti, Redmi’nin yaşanan olayı telafi gayesiyle kullanıcıya yeni bir aygıt takdim edeceği istikametinde olsa da Xiaomi, kelam konusu olayı “müşteri kaynaklı hasar” olarak sınıflandırdı.

Bahisle ilgili olarak Hint taşınabilir teknoloji sitesi 91mobiles ile irtibata geçen Xiaomi Hindistan, kelam konusu olayı ciddiye aldıklarını ve tüm aygıtlarının sıkı kalite testlerinden geçtiğini tabir ederken; olayın merkezinde yer alan aygıt üzerindeki birinci incelemelerinde aygıtta oluşan hasarın bir dış güç kaynaklı olduğunun tespit edildiğini, bu nedenle de “müşteri kaynaklı hasar” olarak sınıflandırıldığını belirtti.

Priyanka Pavra’nın paylaşmış olduğu görsellere baktığımızda aygıtın bilhassa de batarya kısmının yandığını, hatta art yüzeyinde önemli yanıklar ve kararmalar olduğunu görüyoruz. Yeniden de Xiaomi, olayın bataryadan değil, kullanıcının dışarıdan yaptığı bir müdahaleden kaynaklandığını öne sürüyor. İlerleyen süreçte ne üzere gelişmelerle karşılaşacağımızı bekleyip göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir