Xiaomi Mi Mix 4 katlanabilir yapısı ile çok konuşulacak!

2019’un sonunda başlayan pandemiye rağmen 2020 yılında yükselişe geçen katlanabilir telefon furyası bu yılda da tam gaz devam edecek. Samsung, Huawei ve Motorola’dan sonra şimdi de Xiaomi bu alana giriş yapmaya hazırlanıyor. Xiaomi Mi Mix 4 modeli bugün katlanabilir yapısı ile ortaya çıktı.

Xiaomi Mi Mix 4 kameralar yakalandı

En çok tercih edilen ve daha kullanışlı olan tablet-telefon katlama formunu tercih edecek olan Xiaomi, ekranın yanlara doğru açılmasını sağlayacak. Açıldığında 7 inçe kadar bir deneyim sunacak olan telefonda üçlü kamera kurulumunun yer alacağı görünüyor. Ancak bu kameraların henüz kaç Megapiksel olacağı bilinmiyor.

Ekran konusunda Xiaomi muhtemelen yine Samsung ile anlaşacak. Katlanabilir ekran konusunda en tecrübeli isim olan Samsung’un panelleri Mi Mix 4 modelinde yer alacak.

Telefonun şimdilik hangi işlemciden besleneceği bilinmiyor. Xiaomi’nin iki ihtimali var. Ya fiyatı uygun tutup Snapdragon 870 yonga seti kullanacak ya da premium segmentte yer almak için Snapdragon 888‘e yer verilecek.

RAM tarafında ise minimumda 8 GB RAM yer alacak. RAM’i fazladan kullanmayı çok seven Xiaomi’nin biz bu modelde 12 GB RAM kullanacağını düşünüyoruz. Çünkü ekran büyük olduğu için birden fazla uygulama aynı anda kullanılabilecek. Bu yüzden RAM sorunu yaşanmaması için 12 GB RAM kullanılma ihtimali çok yüksek.

Önümüzdeki Nisan ayında tanıtılmasına kesin gözüyle bakılan Mi Mix 4 bakalım katlanabilir telefon segmentinde rakipleri karşısında nasıl bir performans sergileyecek?

Peki, siz katlanabilir telefonların fiyatları hakkında ne düşünüyorsunuz? Katlanabilir telefonlar kaç TL olursa almayı düşünürsünüz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir