Yeni Bir GTA 6 Sızıntısı, Vice City Benzerliğini Gösteriyor

Bir müddet evvel sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, yıllardır büyük bir heyecanla beklediğimiz Grand Theft Auto 6 (GTA 6) oyunu ile ilgili değerli bir gelişmeden bahsetmiştik. O denli ki Rockstar North, geliştirilmekte olan bir üretim için oyundaki yanılgıları bulacak testleri yapacak bir eleman arayışı içine girmişti. Oyuncular, daha bu gelişmeyenin heyecanını atlamamışken bu kere çok daha dikkat çeken bir gelişme yaşandı. İsimsiz bir kaynak, GTA 6’nın haritasının bir kısmını resmen paylaştı.

GTA 6 ile ilgili ortaya atılan tezlerin büyük bir kısmı, oyunun Vice City, yani Miami’de geçeceğini gözler önüne seriyordu. Üstelik pek çok oyuncu da bu durumu benimsemiş, oyunun Miami’de geçmesi fikrinden şad kalmıştı. Şayet sizler de bu niyet içindeyseniz, edindiğimiz son haritanın da bu fikri doğruladığını söyleyebiliriz. Farklı bir formda haritanın kuzeydoğusu, Vice City haritasını açıkça resmediyor.

İşte GTA 6’ya ilişkin olduğu ileri sürülen haritanın bir kısmı

Üstteki harita imgesine baktığımızda, alanın büyük bir kısmının ağaç ve yeşilliklerle kaplı olduğunu görüyoruz. Lakin yeniden de kuzeybatı ve kuzeydoğuda yer alan yerleşim yerleri, bu bölgelerde yoğunluk olacağını gösteriyor. Üstelik az evvel de belirttiğimiz üzere kuzeydoğuda bulunan ve bir köprüyle birbirlerine bağlanmış bölgeler, GTA Vice City’nin haritasıyla çok benziyor. Ne yazık ki bu haritayı doğrulamanın en ufak bir yolu bulunmuyor.

Paylaşılan imaj, GTA 6’yı bekleyen kimi oyuncular için şartsız kuralsız kabul edildi. Birtakım oyuncular ise bu haritanın daha çok Just Cause haritasına benzediğini savundular. Kimi oyuncular, imajın çok bulanık olduğunu, haritada bir şeylerin eksik olduğunu lakin bunun ne olduğunu kimsenin anlayamadığını söz ediyorlar. Pekala siz hangi gruptasınız? Bu haritanın GTA 6 ile ilgili olma ihtimali var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir